Teledysk, który na swoim profilu na Facebooku umieścił kontrowersyjny czarnoskóry komik Dieudonne M'bala M'bala, obejrzano tysiące razy, zanim YouTube usunął go z sieci.

Czytaj także: Francja wielu kultur

Raper śpiewa w nim: "Chodzę do żłobków i zabijam białe dzieci. Łapię je szybko i wieszam ich rodziców, rozrywam je na strzępy by rozbawić czarnoskóre dzieci w każdym wieku, małe i duże. Chłoszczę ich mocno, mówiąc szczerze, śmierdzi śmiercią, kiedy tryska krew".

Teledysk przedstawia białego mężczyznę torturowanego przez rapera i jego pomocnika, co ma być nawiązaniem do filmu "American History X", w których czarnoskóry bohater jest traktowany w taki sposób.

Szef francuskiego MSW Gerard Collomb potępił piosenkę na Twitterze, po tym jak oburzenie wyrazili przedstawiciele francuskiej prawicy. Collomb wyraził też nadzieję, że sprawą zajmie się sąd.

W wywiadzie udzielonym RTL Bruno Retailleau, przedstawiciel prawego skrzydła Republikanów nazwał piosenkę "nawoływaniem do morderstwa". - Tego nie można tolerować. Są rzeczy, których nie można robić, bo to podżeganie do nienawiści na tle rasowym, to prowokowanie do przestępstwa - stwierdził.

Utwór potępił także rzecznik rządu Benjamin Griveaux.

Paryska prokuratura rozpoczęła już postępowanie w sprawie utworu. Conrad usłyszy prawdopodobnie zarzuty podżegania do nienawiści rasowej.

Na swoim profilu na Twitterze Conrad, który ma kameruńskie korzenie i który pisze o inspiracjach amerykańskim hip-hopem napisał o kontrowersyjnym teledysku, że to jego "pierwszy krótki film".

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej