Premier kazał przygotować pociągi do Kostrzyna

Mateusz Morawiecki na Twitterze zapowiedział interwencję ws. pociągów, które dowiozą do Kostrzyna nad Odrą uczestników festiwalu Pol'and'Rock.

Aktualizacja: 18.06.2019 19:30 Publikacja: 18.06.2019 19:22

Premier kazał przygotować pociągi do Kostrzyna

Foto: Fotorzepa/ Paweł Siarkiewicz

Organizatorzy festiwalu zwrócili się do spółki Przewozy Regionalne z pytaniem o dodatkowe pociągi, które miałyby dowozić osoby na Pol’and’Rock Festival. Przedstawiciele spółki przekazali odpowiedź po ponad miesiącu. Spółka przekazała, że nie planuje w w tym roku uruchamiać specjalnych pociągów. Z wyliczeń organizatorów festiwalu spółka "uszczupli przychód w tym roku o około 7 mln złotych".

Dowiedz się więcej: Pol’and’Rock Festival bez specjalnych pociągów

Portal rynek-kolejowy.pl poinformował, że dotarł do pisma, które zastępca dyrektora biura PKP Intercity rozesłał do pracowników PKP IC oraz PKP PLK. W piśmie zwraca się o opracowanie "przymiarek" do zmian tras 18 pociągów, jadących przez Kostrzyn w czasie trwania Pol'And'Rock Festival.

Jak twierdzi portal, pociągi miałyby omijać Kostrzyn - głównie przez Piłę oraz Krzyż - lub kursować na skróconej trasie. Zmiany miałyby obowiązywać na przełomie lipca i sierpnia. Festiwal Pol’and’Rock, czyli dawny Woodstock, w tym roku został zaplanowany na 1-3 sierpnia.

Naprzeciw potrzebom uczestników festiwalu wyszedł marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, który we współpracy z marszałkami z innych województw zamierza uruchomić specjalne pociągi. Rozmawia już w tej sprawie z marszałkami województw kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

- Chcemy by uczestnicy festiwalu dotarli bezpiecznie na miejsce - mówił Struk, podkreślając jednocześnie, że ma to być wyraz wdzięczności dla tysięcy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy także licznie uczestniczą w festiwalu.

We wtorek interwencję ws. pociągów do Kostrzyna podjął szef rządu.

"Po rozmowie z Joachimem Brudzińskim (byłym szefem MSW) i Elżbietą Witek (obecną minister), w trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, poleciłem min. Andrzejowi Adamczykowi przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników na miejsce" - napisał Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Przeczytaj też: Jerzy Owsiak: Zwyciężył zdrowy rozsądek

Festiwal będzie także zabezpieczony przez służby podległe MSWiA - dodał premier.

Społeczeństwo
Emerytury dla Ukraińców. Jedna składka do ZUS wystarczy do otrzymania polskiego świadczenia
Społeczeństwo
Sondaż: Nie tylko autostrady. Polacy chcą wsparcia też dla transportu publicznego
Społeczeństwo
Sondaż: Większość Polaków uważa, że marsz 4 czerwca pomoże wygrać opozycji
Społeczeństwo
Sondaż: 40,4 proc. Polaków uważa, że Polska nie jest dziś państwem prawa
Społeczeństwo
Burza po wulgarnym nagraniu Andrzeja Seweryna. PiS oburzone, aktor reaguje