Reklama

Oregon: Posiadanie kokainy i LSD nie będzie przestępstwem

Mieszkańcy Oregonu zagłosowali w referendum za dekryminalizacją posiadania niewielkich ilości twardych narkotyków.

Aktualizacja: 04.11.2020 10:21 Publikacja: 04.11.2020 10:09

Oregon: Posiadanie kokainy i LSD nie będzie przestępstwem

Foto: AFP

arb

Jednocześnie w Arizonie i New Jersey wyborcy zagłosowali za legalizacją rekreacyjnego zażywania marihuany - podaje "The Guardian".

Oregon po głosowaniu we wtorek stanie się pierwszym w USA stanem, w którym posiadanie niewielkich ilości heroiny, kokainy, LSD nie będzie przestępstwem kryminalnym. Ma to sprawić, by osoby uzależnione od twardych narkotyków nie trafiały do więzienia - zamiast tego poszerzony ma być dostęp do terapii antynarkotykowych.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Jazz
Polska scena jazzowa zaprezentuje się na EXPO w Osace
Społeczeństwo
Rekordowy spadek liczby Japończyków. Rośnie liczba cudzoziemców w Japonii
Społeczeństwo
Sondaż: Trzy lata temu Ukraińcy chcieli walczyć do zwycięstwa. Jak jest teraz?
Społeczeństwo
Selfie po ataku dronów. Jak wojna stała się w Rosji nową „normalnością”
Społeczeństwo
Hiszpania z kolejną rekordową falą upałów. Skwar utrzyma się dłużej, niż prognozowano
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama