13-letni Linden Cameron, który choruje na zespół Aspergera, przebywa w ciężkim stanie w szpitalu po tym, jak jeden z policjantów strzelał do dziecka podczas interwencji. 

Jak powiedziała matka chłopca, Golda Barton, dzwoniąc pod numer 911 była pewna, że policja udzieli jej pomocy i użyje „możliwie najmniejszej siły”.

Kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy, aby poprosić o pomoc, gdyż jej syn był w ciężkim stanie psychicznym. Operatorowi numeru powiedziała, że jej dziecko natychmiast musi zostać zabrane do szpitala. Chłopiec przeżywał kryzys, gdyż kobieta pierwszy raz od dłuższego czasu poszła na cały dzień do pracy. Dziecko miało „odczuwać silny lęk przed separacją”. - Powiedziałam, że nie jest uzbrojony, że nie ma przy sobie nic niebezpiecznego, tylko po prostu wścieka się i krzyczy - powiedziała matka 13-latka. - Jest dzieckiem, stara się zwrócić na siebie uwagę, nie wie, jak nad tym panować - dodała. 

Na konferencji prasowej policji poinformowano, że funkcjonariusze zostali wezwani w związku z „niezwykle ciężkim problemem psychicznym”. Dodano również, że kiedy przybyli na miejsce zdarzenia, nic nie wskazywało na to, że chłopiec jest uzbrojony.

W sprawie incydentu prowadzone jest śledztwo.

W sieci powstała już zbiórka pieniędzy na leczenie 13-latka. Linden Cameron doznał „urazów ramienia, obu kostek, jelit i pęcherza”. „Długoterminowe skutki jego urazów nadal nie są znane, ale jest prawdopodobne, że jego powrót do zdrowia będzie długi i będzie wymagał wielu rodzajów leczenia” - można przeczytać w opisie akcji charytatywnej.

Według danych zebranych i regularnie aktualizowanych przez „Washington Post”, od początku 2015 roku amerykańska policja zastrzeliła 1254 osoby, które cierpiały na choroby psychiczne. Stanowi to 22 proc. wszystkich przypadków osób postrzelonych i zabitych przez policję w całym kraju w tym okresie.