Wielka Brytania: Pracownicy szpitala próbują wykraść dokumentację medyczną księżnej Kate Middleton?

Brytyjskie Biuro Komisarza Informacji (ICO), organ zajmujący się ochroną danych w Wielkiej Brytanii, bada doniesienia dotyczące tego, że pracownicy szpitala, w którym Kate Middleton przeszła w styczniu operację w obrębie jamy brzusznej, próbowali wykraść dokumentacje medyczną księżnej.

Publikacja: 20.03.2024 10:46

Kate Middleton

Kate Middleton

Foto: PAP/PA

O sprawie napisał „Daily Mirror”. Według informacji tabloidu zarządzający Kliniką Londyńską, w której w styczniu leczony był też książę Karol (w czasie leczenia wykryto u niego chorobę nowotworową o czym Pałac Buckingham poinformował publicznie), prowadzą postępowanie w związku z podejrzeniem, że co najmniej jeden pracownik szpitala próbował bezprawnie uzyskać dostęp do dokumentacji medycznej księżnej Walii.

Kate Middleton w styczniu przeszła operację. Od tego czasu nie pokazywała się publicznie

Rzecznik ICO w środę oświadczył, że „może potwierdzić” iż do biura „wpłynął raport o włamaniu” i obecnie trwa ocena dostarczonej informacji.

Pałac Kensington nie komentuje sprawy podkreślając, że jest to „sprawa dla Kliniki Londyńskiej”. Klinika nie komentuje sprawy.

Czytaj więcej

Twarz Kate Middleton na edytowanym zdjęciu wzięta z okładki "Vogue" sprzed lat?

42-letnia Kate Middleton przeszła w styczniu operację w obrębie jamy brzusznej z powodu, którego nie upubliczniono (choć zabieg miał nie mieć związku z żadną chorobą nowotworową). W szpitalu spędziła dwa tygodnie — ale od tego czasu nie pojawiała się publicznie.

Pałac Kensington podał, że w związku z powracaniem do zdrowia księżna Kate powróci do pełnienia obowiązków publicznych po Wielkanocy.

„The Sun” publikuje nagranie na którym widać księżną Kate Middleton

Przedłużająca się nieobecność księżnej Kate w przestrzeni publicznej doprowadziła do pojawienia się licznych teorii spiskowych: w przestrzeni publicznej pojawiały się m.in. informacje, że księżna odeszła od księcia Williama, albo nawet że nie żyje.

W poniedziałek „The Sun” opublikował nagranie, na którym ma być widoczna księżna Kate wraz z Williamem w czasie zakupów w Windsorze. Pałac Kensington nie zaprzeczył, że nagranie jest oryginalne, ale nie chciał też tego potwierdzić podkreślając, że sprawa dotyczy „prywatnego czasu księcia i księżnej”.

Wcześniej wiele zamieszania wywołało zdjęcie księżnej Kate Middleton z dziećmi, które miało zostać wykonane przez księcia Williama. Agencje fotograficzne najpierw opublikowały zdjęcie, a potem wycofały je z oferty informując, że zdjęcie było edytowane.

Społeczeństwo
Roberto Cavalli nie żyje. Jego ekstrawagancki styl był uwielbiany przez gwiazdy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Społeczeństwo
Oscar Pistorius po wyjściu z więzienia nie może znaleźć pracy. "Zbyt toksyczny"
Społeczeństwo
Gumowa kaczka znaleziona na plaży po 18 latach. Przepłynęła setki kilometrów
Społeczeństwo
Całe grupy społeczne korzystają na konflikcie z Ukrainą. Wojna sposobem na biedę
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Społeczeństwo
Norwegowie chcą wydłużyć dobę o dwie godziny. Dlaczego?