Reklama
Reklama

Francja: Muzułmanki wyproszone z restauracji przez menadżera. Nie chciał ich obsłużyć

Menadżer ekskluzywnej restauracji La Cenacle w Tremblay-en-France, wyróżnionej za jakość w przewodniku Michelina z 2016 roku, odmówił obsłużenia muzułmanów tłumacząc, że "wszyscy muzułmanie to terroryści".
Francja: Muzułmanki wyproszone z restauracji przez menadżera. Nie chciał ich obsłużyć

Foto: materiały prasowe

Na nagraniu, które umieszczono w sieci słychać dyskusję między dwiema muzułmankami, a mężczyzną, który ma być menadżerem lokalu. Ten ostatni mówi: - Terroryści to muzułmanie, wszyscy muzułmanie to terroryści. Ostatnio zabili księdza. To jest świecki kraj i mam prawo do swojego zdania. Nie chce ludzi, takich jak wy, w mojej restauracji.

Reklama
Reklama

Zaskoczone takim obrotem sprawy niedoszłe klientki odpowiadają, że "nie chcą być obsługiwane przez rasistę". Ostatecznie wychodzą z restauracji.

 

"Le Parisien" podaje, że mężczyzna jest już przesłuchiwany przez policję w związku z podejrzeniem stosowania "dyskryminacji rasowej".

Reklama
Reklama

W rozmowie z lokalnymi mediami mężczyzna tłumaczy, że przeprosił już za swoje słowa. - Miałem przyjaciela, który zginął w czasie ataku na klub Bataclan (chodzi o zamach terrorystyczny w Paryżu w listopadzie 2015 roku - red.) - dodał. - Nie wierzę w to co powiedziałem, moje słowa nie odzwierciedlają tego, co myślę - zapewnił.

Członkowie lokalnej społeczności muzułmańskiej zgromadzili się pod restauracją domagając się przeprosin za incydent. Niektórzy zaczęli wzywać do bojkotu restauracji.

Komitet Przeciwko Islamofobii we Francji (CCIF) zapowiedział udzielenie pełnego wsparcia (w tym również prawnego) wyproszonym z restauracji kobietom.

Społeczeństwo
Alarm na Litwie. Granicę przekroczył niezidentyfikowany obiekt, prawdopodobnie dron
Materiał Promocyjny
Jedna rata i większa kontrola nad budżetem domowym?
Materiał Promocyjny
Centra danych to kwestia całego ekosystemu
Społeczeństwo
Banksy zdemaskowany. Czy anonimowość w świecie sztuki właśnie straciła swoją wartość
Społeczeństwo
Świadkowie Jehowy zaczynają dopuszczać niektóre transfuzje krwi
Społeczeństwo
Nowy Jork: Wypadek na lotnisku LaGuardia. Nie żyją dwie osoby
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama