Na nagraniu, które umieszczono w sieci słychać dyskusję między dwiema muzułmankami, a mężczyzną, który ma być menadżerem lokalu. Ten ostatni mówi: - Terroryści to muzułmanie, wszyscy muzułmanie to terroryści. Ostatnio zabili księdza. To jest świecki kraj i mam prawo do swojego zdania. Nie chce ludzi, takich jak wy, w mojej restauracji.

Zaskoczone takim obrotem sprawy niedoszłe klientki odpowiadają, że "nie chcą być obsługiwane przez rasistę". Ostatecznie wychodzą z restauracji.

 

"Le Parisien" podaje, że mężczyzna jest już przesłuchiwany przez policję w związku z podejrzeniem stosowania "dyskryminacji rasowej".

W rozmowie z lokalnymi mediami mężczyzna tłumaczy, że przeprosił już za swoje słowa. - Miałem przyjaciela, który zginął w czasie ataku na klub Bataclan (chodzi o zamach terrorystyczny w Paryżu w listopadzie 2015 roku - red.) - dodał. - Nie wierzę w to co powiedziałem, moje słowa nie odzwierciedlają tego, co myślę - zapewnił.

Członkowie lokalnej społeczności muzułmańskiej zgromadzili się pod restauracją domagając się przeprosin za incydent. Niektórzy zaczęli wzywać do bojkotu restauracji.

Komitet Przeciwko Islamofobii we Francji (CCIF) zapowiedział udzielenie pełnego wsparcia (w tym również prawnego) wyproszonym z restauracji kobietom.