Reklama

Australia: Muzułmanie chcą mieć własną "Świnkę Peppę"

Australijska Rada Imamów (ANIC) apeluje do rodziców o zbieranie środków na wyprodukowanie bajki dla dzieci, która będzie propagować wartości islamu - informuje BBC.

Aktualizacja: 08.12.2016 15:07 Publikacja: 08.12.2016 14:00

Australia: Muzułmanie chcą mieć własną "Świnkę Peppę"

Foto: youtube

Chodzi o wyprodukowanie kreskówki, która byłaby muzułmańską alternatywą dla popularnej na całym świecie bajki o śwince Peppie (wyprodukowana w Wielkiej Brytanii kreskówka emitowana jest w ok. 180 krajach świata - w tym w Polsce). Fabuła bajki miałaby być skupiona wokół miasteczka zamieszkanego w większości przez muzułmanów.

Produkcją muzułmańskiej bajki ma zająć się firma One4Kids, która chce zebrać 20 tysięcy dolarów australijskich (ok. 15 tys. dolarów) na rozpoczęcie produkcji.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Społeczeństwo
Rekordowy spadek liczby Japończyków. Rośnie liczba cudzoziemców w Japonii
Społeczeństwo
Sondaż: Trzy lata temu Ukraińcy chcieli walczyć do zwycięstwa. Jak jest teraz?
Społeczeństwo
Selfie po ataku dronów. Jak wojna stała się w Rosji nową „normalnością”
Społeczeństwo
Hiszpania z kolejną rekordową falą upałów. Skwar utrzyma się dłużej, niż prognozowano
Społeczeństwo
Poszukiwania ciał polskich żołnierzy. We Lwowie ruszyły prace
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama