Ponad pół miliona osób rocznie pozostaje w USA po wygaśnięciu wizy

Ponad pół miliona osób rocznie pozostaje nielegalnie w Stanach Zjednoczonych po wygaśnięciu ważności wizy, poinformował Amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Publikacja: 16.10.2016 11:56

Ponad pół miliona osób rocznie pozostaje w USA po wygaśnięciu wizy

Foto: 123RF

W ubiegłym roku w USA po wygaśnięciu wizy pozostało 527 tysięcy osób, które przekroczyły granice drogą lądową lub morską. Wśród nich są również Polacy, nie ma jednak szczegółowych danych liczbowych.

Prawie 340 tysięcy osób, które próbowały nielegalnie dostać się do USA od strony Meksyku, zostały aresztowane.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Społeczeństwo
Porażka migracyjnej polityki Trumpa? Sondaż nie pozostawia złudzeń: migranci są potrzebni Stanom Zjednoczonym
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Społeczeństwo
Dwanaście dni w australijskim buszu. Niemiecka turystka odnaleziona
Społeczeństwo
Szwecja przestanie adoptować dzieci z innych krajów? Raport specjalnej szwedzkiej komisji wspomina o Polsce
Społeczeństwo
Młodzi Polacy wątpią w demokrację. Są wyniki sondażu
Wspomnienie
Julian McMahon, gwiazda „Fantastycznej Czwórki” i „Nip/Tuck”, zmarł w wieku 56 lat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama