Reklama

Szwajcaria: Sąd skazał mężczyznę za "lajka"

Mężczyzna z Zurychu został skazany za zniesławienie w związku z "polubieniem" facebookowego posta, oskarżającego innego mężczyznę o antysemityzm i rasizm. To pierwszy taki przypadek w Szwajcarii.

Aktualizacja: 30.05.2017 11:50 Publikacja: 30.05.2017 11:31

Szwajcaria: Sąd skazał mężczyznę za "lajka"

Foto: Fotolia

Sprawa zaczęła się w 2015 roku, gdy 45-letni oskarżony „polubił” kilka postów, znajdujących się na różnych facebookowych grupach obrońców praw zwierząt. We wpisach oskarżano Erwina Kesslera, prezesa stowarzyszenia ochrony zwierząt Vereins gegen Tierfabriken o rasizm i antysemityzm.

Kessler wniósł do sądu sprawę przeciwko mężczyźnie, argumentując za pośrednictwem prokuratora, że rozprzestrzeniając w internecie tego typu stanowiska, działał przeciwko niemu i oczerniał go bez uzasadnionych przyczyn.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Sondaż: Jak ujawnienie planu pokojowego wpłynęło na zaufanie Polaków do administracji Trumpa?
Społeczeństwo
Sondaż: Czy Polska powinna zerwać relacje dyplomatyczne z Rosją? Znamy zdanie Polaków
Społeczeństwo
Black Friday na każdym kroku. Jak nie dać się oszukać „okazjom”?
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Społeczeństwo
Nagroda „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia. Ogłaszamy tegorocznych nominowanych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama