Reklama

WSA: stawki opłaty targowej mogą być zależne od lokalizacji targowiska

Rada Miasta mogła zróżnicować stawki opłaty targowej zależnie od lokalizacji targowiska.

Publikacja: 29.11.2017 08:02

WSA: stawki opłaty targowej mogą być zależne od lokalizacji targowiska

Foto: Fotorzepa / Marian Zubrzycki

Uchwała Rady Miasta Nowy Targ w sprawie wprowadzenia opłaty targowej, jej wysokości oraz zasad pobierania na terenie miasta Nowy Targ uzależniła wysokość stawek opłat targowych od położenia targowiska. Niższe były na tzw. nowej targowicy, a 12-krotnie wyższe w pozostałych miejscach.

Maciej S., właściciel i zarządca jednego z placów targowych, zaskarżył uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. Zarzucił, że narusza zasadę równości wobec prawa. Zdaniem skarżącego ustawa o podatkach i opłatach lokalnych nie uprawnia rady gminy do różnicowania opłaty targowej ze względu na lokalizację targowiska.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Szef opublikował zdjęcie „chorej” pracownicy na weselu. Ekspert: „Nie zastanowił się”
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Podatki
Inspektor pracy zamieni samozatrudnienie na etat - co wtedy z PIT, VAT i ZUS?
Zawody prawnicze
Deregulowanie po kawałku, czyli zmiany w e-licytacjach komorniczych
Sądy i trybunały
Minister Waldemar Żurek nie posłuchał kolegiów. Są kolejne dymisje w sądach
Reklama
Reklama