Reklama

Dziki: nowelizacja przepisów pozwoli na odstrzał

O możliwych rozwiązaniach problemów rolników w związku z dużą populacją dzików na Podlasiu dyskutowali w poniedziałek na konferencji prasowej minister środowiska Maciej Grabowski oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki. Podczas spotkania ministrowie przedstawili także dotychczas podjęte działania w tym obszarze.

Publikacja: 03.02.2015 17:12

Dziki: nowelizacja przepisów pozwoli na odstrzał

Foto: Fotorzepa, Przemysław Wierzchowski

Na obszarze województwa podlaskiego stan populacji dzików w 2013 roku wynosił 14,4 tys. sztuk. W marcu ubiegłego roku minister środowiska zobowiązał Polski Związek Łowiecki oraz Lasy Państwowe do podniesienia rocznych planów łowieckich pozyskania dzików na sezon 2014/2015 o 30%.

Do 31 stycznia br. w na Podlasiu odstrzelono prawie 9,5 tys. dzików, co daje wykonanie planu łowieckiego w 73%. Do końca sezonu łowieckiego pozostały jeszcze dwa miesiące i można spodziewać się, że plan zostanie wykonany w 100%. W strefie z ograniczeniami związanymi z ASF pozyskano 2 780 dzików (ponad 62% planu).

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Opinie Prawne
Jakub Sewerynik: O starszych braciach, czyli mury rosną
Nieruchomości
Można już składać wnioski o bon ciepłowniczy. Ile wynosi i komu przysługuje?
Służby mundurowe
W 2026 roku wojsko wezwie nawet 235 tys. osób. Kto jest na liście?
Samorząd
Na te zmiany czekają gminy i inwestorzy. Teraz ruch prezydenta
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Nieruchomości
Tomasz Lewandowski: Rząd chce oczyścić atmosferę wokół spółdzielni mieszkaniowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama