Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 12.02.2016 07:22 Publikacja: 12.02.2016 07:22
Foto: www.sxc.hu
Fiskus woli brać. Gdy musi coś oddać, postara się, by było tego jak najmniej, a najlepiej nic. Nie cofnie się nawet przed zastosowaniem prawa materialnego nieobowiązującego w okresie, którego dotyczy rozliczenie. Na to nie godzi się jednak Naczelny Sąd Administracyjny.
W sprawie chodziło o odliczenie VAT w związku z modernizacją ratusza. We wniosku z sierpnia 2013 r. gmina wystąpiła o interpretację ustawy o VAT. Wyjaśniła, że w latach 2007–2010 zmodernizowała miejski ratusz. Dotychczas nie odliczyła VAT związanego z pracami. Samorządowcy tłumaczyli, że po oddaniu inwestycji gmina wykorzystuje budynek na potrzeby zadań własnych i dokonuje komercyjnej dzierżawy pomieszczeń.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie opublikował stanowisko w sprawie nowych przepisów dotyczących egz...
Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz została przeniesiona na swój wniosek w stan spoczynku. Powod...
Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że rozporządzenie ministra edukacji - od najbliższego września ogranic...
Rada Ministrów przyjęła projekt przepisów, które mają znacznie ułatwić i przyśpieszyć proces ujawniania prawa wł...
Od wtorku 1 lipca w aplikacji mObywatel można złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego, zgłosić utratę lub usz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas