Reklama
Rozwiń
Reklama

Hiszpańscy sędziowie w obronie polskich

Stowarzyszenia sędziowskie z Hiszpanii wystosowały odezwę.

Aktualizacja: 12.01.2020 15:56 Publikacja: 11.01.2020 23:01

Hiszpańscy sędziowie w obronie polskich

Foto: AdobeStock

W nawiązaniu do procedowanych zmian legislacyjnych bezpośrednio wpływających na niezależność polskiego sądownictwa hiszpańskie stowarzyszenia sędziowskie, w składzie: Asociación Profesional de la Magistratura, Asociación Judicial Francisco de Victoria, Jueces y Juezas para la Democracia y Foro Judicial Independiente, wystosowały manifest.

Składa się on z sześciu punktów. Sędziowie przypominają w nim, że bez niezależności sądownictwa nie ma demokracji, ponieważ stanowi ona niezbędny element każdego państwa demokratycznego i praworządnego. Niezależność sądownictwa wynika z zasady trójpodziału władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Prawo karne
Zabezpieczenie majątku Zbigniewa Ziobry to nie represja
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Prawo w Polsce
Rozliczenia rządów PiS przez Waldemara Żurka. Przeważają negatywne oceny
Konsumenci
Frankowicze. Sąd nie zawsze związany stanowiskiem sądu odwoławczego
Spadki i darowizny
Jak napisać skuteczny testament? O ważności wydziedziczenia i zachowku
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Spadki i darowizny
Prostsze formalności spadkowe. Sejm znowelizował ustawę o księgach wieczystych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama