Artysta znany jako performer, poeta, malarz i teoretyk sztuki, tym razem pokaże przede wszystkim rzeźby, wykonane w większości z marmuru lub piaskowca, kojarzą się z czymś trwałym i rzeczywistym. Towarzyszyć im będą czarno-białe fotografie, dokumentujące wybrane performance od lat 70. do 90. XX wieku.
[wyimek][link=http://www.rp.pl/galeria/500378,1,592865.html]Zobacz galerię zdjęć[/link][/wyimek]
Warpechowski znany jest ze swej bezkompromisowej postawy, zarówno wobec sztuki, jak i współczesnej rzeczywistości. Ostatnio sam nazywa się „konserwatystą awangardowym”. W swoich performance poddaje krytyce życie pozbawione wartości i nastawione na konsumpcję. Podobne poglądy można odczytać w prezentowanych na wystawie rzeźbach (Norwid na widłach, Autorytet).
Artysta stworzył własną definicję sztuki performance i ściśle przestrzega jej zasad. Zwraca uwagę na fakt, że tu wszystko dzieje się „naprawdę”, dokonuje się w momencie rzeczywistym w obecności publiczności, włączając w to element improwizacji i ryzyka.
Warpechowski zajmuje się również scenografią. W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie, w piątek 14 stycznia o godzinie 18.00 w Galerii Art NEW media, odbędzie się pokaz filmu „Na wylot” (1972 r.), w reżyserii Grzegorza Królikiewicza, ze scenografią bohatera wystawy. Podczas spotkania artyści zaprezentują również fragmenty spektaklu według „Fausta” zrealizowanego w 1976 roku dla Teatru Telewizji. Po pokazie odbędzie się spotkanie podczas którego artyści opowiedzą o swojej współpracy.