Na serię składa się wystawa fotograficzna oraz projekcja filmowa. Całości towarzyszy katalog pod tym samym tytułem.

„Travelling” to opowieść o dwóch rodzajach miłości. Miłości fotografa do fotografii oraz do tajemniczej blondynki Agni. Związek Fotografa z Agni trwał rok. Ichznajomości towarzyszyła codziennie fotografia. W ten sposób powstał osobisty cykl zdjęć, utrzymany w konwencji współczesnej baśni i bajki.

- Od 25 września 2016 roku do 4 września 2017 roku przeżyłem piękną i intrygującą historię miłosną. W tym czasie zrobiłem swój najbardziej intymny i świetlisty projekt Travelling. Opowiedziałem o tym, co się wydarzyło między nami, gdzie to było i jak to widzieliśmy. Razem, bo przecież Agni była obok mnie, za mną lub przed obiektywem kiedy fotografowałem - mówi o projekcie Wojtek Wieteska.

Wystawa „Travelling” to także opowieść o tym jak z kilku tysięcy fotografii, ułożyć własną historię fabularną lub dokumentalną. Projekt ma skrupulatnie zaplanowany przez Wieteskę koncept scenograficzny. „Travelling” składa się z trzech wzajemnie uzupełniających się i równorzędnych części: z wystawy, projekcji „niemego” filmu z muzyką na żywo oraz niestandardowego w formacie katalogu.

Pokaz w Leica 6x7 Gallery Warszawa ma także niecodzienną aranżację. Prezentowane zdjęcia zostały zakomponowane w grupy dyptyków oraz tryptyków, a następnie wydrukowane na podłużnych pasach o wymiarach 40 na 250 centymetrów na czarnym i białym tle. Pasy zawieszone są bezpośrednio na ścianach, w poziomie lub w pionie, na wysokości wzroku odbiorcy. Dzięki błyszczącemu papierowi, który jest dla nich podłożem, uzyskano niesamowicie realistyczne odczucia podczas oglądania zdjęć. Wrażenie intymności i realizmu potęguje także odpowiednie światło.

Należący do projektu film „Travelling” ma formę średniego metrażu. Trwa 24 minuty, jest kompilacją fotografii, animacji oraz ujęć filmowych.

Wojtek Wieteska to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów. Realizuje filmowe oraz fotograficzne kampanie reklamowe i społeczne oraz projekty dla instytucji państwowych. Jest autorem albumów i książek fotograficznych oraz publikuje w prasie. Swoje autorskie cykle fotograficzne wystawiał między innymi w Starej Galerii ZPAF w Warszawie („Far West”), Centrum Techniki i Sztuki Manggha w Krakowie („Tokyo”), Bibliotece Zamku Królewskiego w Warszawie („Bohate rowie naszej wolności”), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie („N.Y.C.#02"), w Yours Gallery w Warszawie („Stacja Warszawa”, „Flights 91_08"), w galerii Le Guern w Warszawie („Protest 2007"), w galerii Atlas Sztuki w Łodzi („Jestem z Polski”), w Galerii Plenerowej w Alejach Ujazdowskich w Warszawie („1944/70/2014"). Fotografie Wojtka Wieteski znajdują się w publicznych oraz prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.