Wywodzi się z rodziny o wielopokoleniowej tradycji artystycznej – wnuk poety, syn i brat malarzy. Jest absolwentem wydziału Malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych gdzie uzyskał dyplom w pracowni J. Sienickiego. W 1983 roku opuścił Polskę i zamieszkał w Nowym Jorku.
Jego twórczość wystawiana była w Polsce między innymi w 1994 roku na wystawie w muzeum Xawerego Dunikowskiego w warszawskiej Królikarni. W październiku ubiegłego roku mogliśmy oglądać jego prace w Galerii u Klimy Bocheńskiej na wystawie "Podmiot i Człowiek". Artysta wystawiał również za granicą, w Hiszpanii, Francji i Ameryce.
Obrazy Młodożeńca tętnią życiem. Dzięki doborowi kolorów i intensywności elementów emanują energią. Nowy Jork, gdzie spędza większość czasu, jest miejscem jego obserwacji. Miasto, jego przestrzeń urbanistyczna, architektura, ikonosfera, uliczne graffiti, ludzie, energetyczny klimat i atmosfera natchnęły artystę. Chłonie je. Dlatego też malarstwo to jest niezwykle zróżnicowane. Maluje obrazy realistyczne lub figuratywne i abstrakcje. Nie ogranicza się do jednej techniki i formy przekazu, tym samym demonstrując swoją sprawność warsztatową oraz artystyczną.
Naturalność z jaką artysta tworzy, stanowi właśnie to, co przykuwa uwagę obserwatora jego twórczości. Malarz zaprasza go do swojego świata, robi to jednak na tyle subtelnie, że sam usuwa się na bok, nie narzucając się. Potrafi to zrobić bezpośrednio, pokazując swoją pracownie malarską, a w niej symbole kultury istotne dla artysty (muzycy, obrazy, etc.), dzięki czemu odbiorca poznaje malarza. Ale naturalność jest przede wszystkim zauważalna poprzez kolor i klimat emanujący z obrazów.