Reklama
Rozwiń

BBC: w polskich stoczniach pracują niewolnicy z Korei Płn.

Brytyjska telewizja BBC wyemitowała program poświęcony wykorzystywaniu przymusowych pracowników z Korei Północnej w Rosji, Chinach oraz Polsce.

Aktualizacja: 17.04.2018 22:18 Publikacja: 17.04.2018 19:11

BBC: w polskich stoczniach pracują niewolnicy z Korei Płn.

Foto: Adobe Stock

Według brytyjskiej telewizji w Polsce pracuje około 800 obywateli Korei Północnej, min. w szczecińskiej Partner Stocznia Sp. z o.o. Wcześniej pracowali oni także w Stoczni Gdynia, ale po śmiertelnym wypadku w 2014 roku jednego z pracowników zrezygnowano z ich zatrudniania.

Dziennikarze BBC dwa lata prowadzili dziennikarskie śledztwo w Polsce, Rosji oraz Chinach. W programie pokazano nagrania ukrytą kamerą m.in. z byłym pracownikiem stoczni w Gdyni.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Rynek pracy
Barometr Talentów 2025. Poznaliśmy nastroje pracowników w Polsce
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Rynek pracy
Specjalista z kompetencjami AI łatwiej znajdzie pracę i więcej zarobi
Rynek pracy
„FAZ”: Dlaczego Polacy nie chcą już pracować w Niemczech?
Rynek pracy
Dobra sytuacja na rynku pracy w USA może zniechęcić Fed do cięcia stóp
Rynek pracy
Prezes Manpower Group: na rynkach pracy w Europie panuje chłód