Aktualizacja: 27.11.2018 20:00 Publikacja: 27.11.2018 20:00
Foto: Adobe Stock
Choć specjaliści od technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) pozostaną najszybciej rosnącą grupą zawodową w Unii, to Komisja Europejska skorygowała w dół prognozy dotyczące ich deficytu. W 2020 r. liczba wakatów na tych stanowiskach ma sięgnąć ok. 600 tys., czyli prawie dwukrotnie mniej, niż wcześniej zakładany milion.
– Ogłoszony w 2013 r. raport Komisji Europejskiej, który mówił o milionowym strukturalnym deficycie kadr ICT, miał być pobudką dla polityków i biznesu – wyjaśnia firma Empirica, która opracowuje dla KE raporty dotyczące ICT. W tym tegoroczny, w którym skorygowano w dół prognozę sprzed pięciu lat.
Są pokorni, nieroszczeniowi, pracowici, przygotowani na najgorsze warunki i najniższą płacę. Koreańczycy z Półno...
Różnice między oceną najbardziej atrakcyjnych pracodawców a firm, w których pracujemy, są teraz znacząco mniejsz...
Globalne przyspieszenie cyfryzacji pobudza unijny rynek pracy w IT. W ubiegłym roku liczba zatrudnionych tam pro...
Bezrobocie we Francji skoczyło w I kwartale 2025 r. o 8,7 proc. wobec IV kwartału 2024 r. - z 3,1 mln do 3,4 mln...
Wybór ofert pracy w HR jest teraz o połowę mniejszy niż w pierwszych latach po pandemii. I podobnie jak w IT, ro...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas