W ciągu ostatnich miesięcy grupowe zwolnienia pracowników ogłosiły banki BPH, City Handlowy, BNP Paribas, Nordea i DNB Nord. Skala nowych naborów w bankach jest najmniejsza od 2008 r. - pokazuje 18. Barometr Zatrudnienia Manpower dotyczący perspektyw zatrudnienia w III kwartale 2012 r. Z drugiej jednak strony nadal więcej banków planuje zatrudnienie pracowników niż zwolnienia.

Poszukiwani spece od agrobiznesu

Banki coraz częściej szukają nisz na rynku – jak na przykład BZ WBK, który planuje koncentrację na klientach z branży rolniczej. W związku z tym firma poszukuje osób ze znajomością usług finansowych i specyfiki agrobiznesu.

- Rosnący popyt na nasze usługi spowodował, że kilka miesięcy temu, zgodnie z oczekiwaniami klientów, uruchomiliśmy sieć doradców dedykowanych wyłącznie klientom z sektora rolniczego – mówi Waldemar Kwiatkowski, dyrektor sieci sprzedaży ds. rynku rolnego w BZ WBK Finanse & Leasing.

Do współpracy firma zaprasza osoby z co najmniej rocznym doświadczeniem w sprzedaży produktów finansowych. Ich zadaniem będzie poszukiwanie i nawiązywanie relacji z dostawcami i klientami oraz sprzedaż produktów firmy. - W zamian proponujemy atrakcyjne wynagrodzenie prowizyjne, liczne szkolenia i warsztaty oraz narzędzia niezbędne do pracy (samochód, laptop, telefon) – podkreśla Szymon Stryjski, odpowiedzialny za segment usług dla rolnictwa w BZ WBK Finanse & Leasing.

Dużo pracy w centrach usług wspólnych

Na finansistów i księgowych czeka również sporo miejsc pracy w centrach usług wspólnych firm. Liczba etatów w tym sektorze przekroczy pod koniec roku 100 tys.

Ostatnio firma HP zapowiedziała rekrutację setek osób do centrum usług zlokalizowanego w Łodzi. Natomiast NSG Group, do którego należą spółki Pilkington w Polsce, zatrudni w Sandomierzu 60 osób na stanowiskach specjalisty ds. księgowości oraz specjalisty ds. procesu zakupowego.

- Poszukujemy osób z wykształceniem wyższym i bardzo dobrą znajomością co najmniej jednego języka: angielskiego, niemieckiego lub włoskiego. Znajomość kolejnych języków obcych jest dodatkowym atutem świadczącym na korzyść kandydata – mówi Monika Kuczyńska, dyrektor ds. personalnych NSG Group w Polsce i Czechach.

Autopromocja
#NowaRp.pl

Znacznie więcej niż wiedza

ZAPRENUMERUJ