Partia musi być skuteczna, trwanie dla trwania nie ma sensu. Nie ma PiS bez prezesa Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. Trzeba by te dwa skrzydła połączyć i wtedy będzie bardzo dobrze.

Beata Kempa wyraziła nadzieję, że posłowie PiS nie będą atakować członków „Solidarnej Polski”:

Wszystko zależy od władz PiS w kwestii przywrócenia do partii Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego. W polityce nigdy nie mówi się nigdy, ja wciąż mam nadzieję. Mi zabrakło takiej rzeczowej rozmowy bez doradców między prezesem Kaczyńskim i Zbigniewem Ziobrą. To jest bardzo ważne, żeby bez emocji porozmawiać, tego zabrakło. Mam nadzieję, że w imię jedności prawicy zaprzestane zostaną ataki na nas, które już są w okręgach.

Kempa przyznała, że ona i jej koledzy nie będą atakować PiS:

Trzeba punktować rząd. Ja mam nadzieję, że będzie dobrze, jak nie jutro, to za jakiś czas.

Posłanka skomentowała żądania członków PiS z regionu świętokrzyskiego, by oddała swój mandat.

Są ludzie, którzy zrobią wszystko, aby zaistnieć medialnie. Ja kolegów nie osądzam, bardzo ich lubię. To jest duże nadużycie i koledzy nie powinni się w tym przypadku tak lansować. To taka rada dużo bardziej doświadczonej koleżanki. Dałam z siebie wszystko, stawiałam na grę zespołową i mam nadzieję, że moi koledzy zaprzestaną tych ataków. Nie mają ani moralnego, ani formalnego prawa aby w ten sposób się awanturować.