Reklama
Rozwiń
Reklama

Piotr Duda: Niech PiS zejdzie na ziemię

Najnowszy sondaż wzbudził olbrzymie zainteresowanie i falę komentarzy, szef "Solidarności" Piotr Duda przypominał w RMF FM, że fatalny wynik Platformy to nie tylko zasługa PiS

Publikacja: 09.10.2012 09:43

Piotr Duda: Niech PiS zejdzie na ziemię

Foto: Fotorzepa, Piotr Wittman Piotr Wittman

Duda stwierdził:

Widać po sondażach, że Platformie spada i z tego się najbardziej cieszę. PiS-owi wzrasta, ale też chcę z tego miejsca powiedzieć, żeby PiS nie zapominał, że to nie jest tylko ich zasługa. Te parę punktów wyżej to jest także zasługa związku zawodowego Solidarność. Bez Solidarności PiS nie zrobi nic.

Na zarzut o upolitycznianie związku, szef "Solidarności" odpowiedział:

W tym dniu, w sobotę, my nie byliśmy na marszu w sprawie poparcia Prawa i Sprawiedliwości.Odsunąć władzę, a nie w stu procentach popierać Prawo i Sprawiedliwość i Solidarną Polskę. Naprawdę, panie redaktorze, to był marsz w sprawie obrony telewizji Trwam i postulatów Solidarności. Dla mnie, dla przewodniczącego i wszystkich członków Solidarności, którzy tam byli. A że PiS mówi, że to była ich demonstracja... No przepraszam, gdyby nie członkowie Solidarności i sympatycy Radia Maryja, telewizji Trwam, no ta PiS-owska demonstracja i Solidarnej Polski nie wyglądałaby tak okazale, jak to faktycznie było.

Demonstracja była sukcesem PiS?

Reklama
Reklama

Wiadomo, że oni będą ze swej strony marketingowo w taki sposób grali, ale muszą o tym pamiętać, że bez Solidarności nie zrobią nic. Przepraszam bardzo, samych członków Solidarności jest prawie 700 tys. Wszystkie partie razem nawet gdyby się zebrały i to opozycyjne, koalicyjne nie mają tyle członków co ma Solidarność. Przepraszam bardzo niech oni też zejdą na ziemie. Niech wiedzą jedno, że bez Solidarności nie zrobią nic.

Publicystyka
Ambasador Norwegii: Niezawodni partnerzy w niepewnych czasach
Publicystyka
Rzecznik Muzeum Historii Polski o okrągłym stole: To dobra decyzja ponad podziałami
Publicystyka
Marek A. Cichocki: Czas Kissingerów i Brzezińskich dobiegł końca
Publicystyka
Kazimierz M. Ujazdowski: Suwerenny Trybunał Konstytucyjny bez pomocy TSUE
Publicystyka
Marek Migalski: Grzegorz Braun stanie się przyczyną rozpadu PiS?
Materiał Promocyjny
W kierunku zrównoważonej przyszłości – konkretne działania
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama