Mam nadzieję, że pan Kamiński nie będzie drugim Kurtyką –

mówił marszałek. -

Ta wystawa jest elementem politycznego spisku. Sztuczna mgła, dobijanie rannych to nonsens. PiS ma przecież  ten swój namiot i krzyż na kółkach, który jest ewenementem teologicznym. Nie widzę żadnego powodu, żeby zamulać Sejm jakimiś bredniami na temat sztucznej mgły, dobijania rannych, rozmów zza grobu, wielkiego magnesu, helu.


Niesiołowski zakończył swoje wywody obroną Bartosza Arłukowicza, który był „prześladowany w swojej partii, a jego stanowisko w rządzie jest po to, aby się sprawdził” oraz tradycyjną czołobitnością wobec Donalda Tuska.


Znakomity rząd,  świetny premier i obrona polski przed populizmem i demagogią to sukcesy PO –

podsumował marszałek.


Gdyby jednak komuś z Państwa było mało miłosnych treli, w studiu TVN24 pojawił się poseł Jan Filip Libicki. Były działacz PJN zdradził polityczne plany frakcji czworga  „kluzików”.


Ja wiem, jaka zapadla decyzja, bo współuczestniczyłem w spotkaniu. W parlamentarnym pokoju 1015 zebrały się 4 osoby: Joanna Kluzik-Rostkowska, ja, poseł Tomczak i osoba z zewnątrz. Każdy podejmuje decyzję taką, jaką uważa za słuszną. My podążyliśmy za Joanną Kluzik-Rostkowską –

powiedział poseł Libicki.


I tu mamy podstawy domniemywać, że ową tajemniczą osobą w pokoju 1015 mógł być marszałek Niesiołowski, a przynajmniej jakiś jego wysłannik, gdyż były poseł PJN z radością w głosie począł snuć wspomnienia.


Czasy spędzone z marszałkiem Niesiołowskim jako wybitnym politykiem wspominam bardzo milo. Łączy nas pewna soczystość języka –

mówił Libicki, by zaraz ową soczystość udowodnić. -

Problem tkwi w Światowidzie, czyli Jarosławie Kaczyńskim, który przez ostatni rok pokazał nam trzy różne twarze.


I tak sobie Niesiołowski z Libickiem wespół w zespół, wespół w zespół, by rządu moc móc wzmóc...