Cała władza w ręce samorządu. W myśl nowych przepisów skorzystały z tego władze Bełchatowa. Radni drastycznie podnieśli stawki za dodatkowe godziny w przedszkolach. Od września rodzice za każdą godzinę po tym czasie muszą zapłacić 3,47 zł. To aż 70 groszy więcej niż w czerwcu.

Rodzice dzieci protestują, bo stawki za przedszkola w Bełchatowie prawdopodobnie są jednymi z najwyższych w kraju. Dla porównania w Warszawie opłata wynosi 2,60 zł , w Krakowie 2,40 zł, a Jeleniej Górze...1,30 zł. Rodzice protestują

W imieniu rodziców bełchatowskich przedszkolaków, chcemy poinformować media ogólnopolskie, że nie tylko Tuskobusem nasz kraj żyje i my we wtorek 4.10.2011 wychodzimy licznie na ulice naszego miasta, by pokazać władzom, że nie godzimy się na ich decyzje i rządy!

Manifestacja rozpocznie się o godzinie 15.00 na ul. Kościuszki  1, przed Urzędem Miasta. Tego dnia urzędnicy pracują do 19.00. Pragniemy nadmienić, że premier był w Bełchatowie 2 dni temu, ale nawet słowem nie poruszył problemu opłat za przedszkole, pomimo iż otrzymał list otwarty z prośbą o interwencję i opisem całej sytuacji.

Edyta Korytek jedna z incjatorek protestu mówi:

To nie jest żadna walka z władzami naszego miasta, tylko o budżet każdego rodzica posyłającego dziecko do przedszkola.

Nie ma to jak odpowiadnie medialna ustawka. Uśmiechnięty premier czytający bajki, a przy jego boku znana tramwajarka. Szkoda tylko, że zamiast zajmować się realnymi problemami Platforma od czterech lat uprawia propagandę sukcesu.