Schetyna udał się z gospodarską wizytą do Poznania. Gdy w gronie przedsiębiorców zachwalał osiągnięcia Sejmu i rządu, do hotelu wbiegli kibice, którzy chcieli porozmawiać z tak zasłużonym członkiem PO.

Kibice wbiegli do hotelu, w którym odbywało się spotkanie. Gdy zamknięto przed nimi drzwi sali konferencyjnej, urządzili krótką manifestację, wykrzykując hasła: "Dziewiątego października wrzuć Platformę do śmietnika”

Chciałem wykrzyczeć Schetynie sprawę 745 kibiców Legii aresztowanych i katowanych na komendach policji w Warszawie. Sprawy są umarzane, skarb państwa dużo na tym stracił, niech odda te pieniądze. Schetyna zamknął przed nami drzwi, pokazał, jaki jest mały - powiedział jeden z kibiców, pasażerów "Tóskobusa".Kibic odpowiedzi nie uzyskał, gdyż na marszałka Schetynę czekała kolejna atrakcja. Wzorem dobrych gospodarzy otworzył drogę. Jak informuje „Fakt” problem w tym, że owa droga... od dwóch miesięcy jest otwarta.Choć kierowcy już od blisko dwóch miesięcy jeżdżą nową ul. Bukowską, w środę odbyło się jej oficjalne otwarcie. Oczywiście nie zabrakło na nim polityków, którzy przez wyborami muszą się pokazać z dobrej strony. Przyjechał marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Przygrywała mu orkiestra. Komedia i szopka. Tak określają środową uroczystość przy ul. Bukowskiej kierowcy. I nie ma im się co dziwić. Pamiętamy, że w pierwszej połowie sierpnia Zarząd Dróg Miejskich wpuścił na wyremontowaną drogę samochody. Teraz, gdy wyborów pozostało zaledwie kilka dni, przygotowano uroczystość z wielką pompą.

No i co z tego, że droga była otwarta dwa miesiące temu? A za czyich rządów powstała? No właśnie - Platformy. Jest sukces "Polski w budowie"? Jest. Jedźmy, panie marszałku, nikt nie woła.