A więc to tak! Teraz już wszystko jasne. Wicenaczelny "Do Rzeczy" (wstyd się przyznać, nasz były redakcyjny kolega) i autor głośnej (choć raczej niezbyt odkrywczej) nowej książki "Obłęd 44"  o Powstaniu Warszawskim, jest w sojuszu z Tomaszem Lisem. Wszystko po to, by zniszczyć narodową dumę Polaków.  Do takich wniosków doszła jak zawsze przenikliwa załoga portalu wPolityce.pl. Dowodem na ten zdradliwy sojusz jest przychylna recenzja, jaką książce Zychowicza wystawił redaktor naczelny Newsweeka. Dlatego czujny portal podnosi alarm. W tekście, który mógłby z powodzeniem uchodzić za parodię (niestety nią nie jest) czytamy:

To już jawny sojusz. Lis zachwycony książką publicysty "Do Rzeczy" i określaniem bohaterskiego Powstania Warszawskiego słowem "obłęd" (...)

Jak widać sojusz mający zniszczyć resztki wspólnej, narodowej dumy, zbrukać to co jeszcze nieskalane, staje przed nami coraz jaśniej, staje w pełni.

Mimo wielu wykrzykników i alarmistycznego tonu, sojusz tych dwóch zdradliwych sił nie był dla redaktorów portalu niespodzianką.

Jego zachwyt był zresztą do przewidzenia. Media niemieckie przyjęły tę pozycję z ogromną radością. Ich zdaniem już sami Polacy rozumieją, że nie byli żadnymi ofiarami. A jeśli już - to własnych wodzów. W końcu - co już nam Zychowicz powiedział - trzeba było iść z Hitlerem... To ta właśnie wrażliwość, ten zachwyt nad wszystkim co polskość i narodową historię podważa, konstytuuje obecnych władców III RP. Zychowicza, jak widać, już przyjęli do swojego grona.

Na szczęście, jest dla tych diabolicznych knowań alternatywa:

Warto pamiętać: tygodnik "wSieci" zawsze stoi po stronie Polski, nikomu się nie podlizuje, z nikim nie idzie na układy. To naprawdę niepokorne, niezależne, ciekawe pismo. To od wielu miesięcy także największy świecki tygodnik konserwatywny w Polsce.

Prawdziwym hitem jest jednak dopiero sonda dla czytelników umieszczona pod tekstem:

Który bohaterski czyn naszych matek i ojców Zychowicz opluje (a Lis pochwali) w następnej kolejności?

- Zryw "Solidarności"

- Wojnę polsko-bolszewicką

- Powstanie Listopadowe

- Powstanie Styczniowe

- Bitwę pod Grunwaldem

- Inny

Tymczasem idąc za przykładem bohaterskich braci Karnowskich, internauci postanowili zagłębić się w skomplikowaną sieć antypolskich spiskowców. Wyniki ich śledztwa są wstrząsające. Okazuje się bowiem, że spisek sięga... samych Karnowskich. Oto reklama na jednej ze stron pisma "wSieci Historia", należącego do odważnych braci:

(źródło: Facebook Pitu Pitu)

Jak żyć, skoro wszędzie wokół zdrajcy?

 

PS A żeby przekonać się, jak perfidnym człowiekiem i polakożercą jest autor "Obłędu 44", polecam rozmowę z nim na łamach "Rzeczpospolitej" z 31. sierpnia br.