Rouhani nazwał zabójstwo Khashoggiego "zorganizowanym" mówiąc, że Saudyjczycy nie odważyliby się "popełnić zbrodni bez wsparcia Amerykanów".

Przywódca Iranu wezwał turecki rząd do dalszego prowadzenia bezstronnego śledztwa ws. zabicia Khashoggiego.

Saudyjski dziennikarz Jamal Khashoggi, rezydent USA, publicysta "Washington Post", znany ze swojego krytycznego stosunku do saudyjskich władz, zaginął 2 października po wejściu do konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule.

Arabia Saudyjska początkowo utrzymywała, że dziennikarz wyszedł z konsulatu żywy. Jednak 19 października Saudowie przyznali, że Khashoggi zginął w konsulacie po tym jak wdał się w bójkę ze znajdującymi się tam osobami. W sprawie śmierci dziennikarza zatrzymano 18 obywateli Arabii Saudyjskiej.
Tymczasem Turcja ma dysponować nagraniami, z których wynika, że Khashoggi był przed śmiercią torturowany, a po śmierci jego ciało zostało poćwiartowane. Na razie Turcja nie udostępniła jednak dowodów w tej sprawie.

Prezydent Recep Tayyip Erdogan przedstawiając w parlamencie dotychczasowe ustalenia tureckiego śledztwa stwierdził, że zabójstwo Khashoggiego zostało "zaplanowane". Wezwał też Arabię Saudyjską do wskazania winnych, niezależnie od ich rangi.