O rezygnacji Stephena Hemsley’a brytyjska sieć pizzerii, należąca do amerykańskiej grupy Domino’s Pizza Inc, poinformowała we wtorek 10 grudnia – donosi agencja Reutersa.

Stephen Hemsley zajął fotel prezesa niewykonawczego (niepełniący funkcji kierowniczych) Domino’s Pizza w marcu 2010 roku, a ustąpi ze stanowiska 29 grudnia 2019 roku - pełnił zatem tę rolę przez niemal dwie dekady. Jego miejsce tymczasowo obejmie Ian Bull, pełniący dotychczas funkcję niezależnego starszego dyrektor w Domino’s Pizza.

Sieć Domino’s Pizza straci tym samym kolejnego ważnego członka zarządu – cztery miesiące temu o rezygnacji ze stanowiska poinformował prezes wykonawczy David Wild, który zamierza przejść na emeryturę. Nieoficjalną przyczyną dymisji był jednak ostry spór z franczyzobiorcami z Irlandii i Wielkiej Brytanii o warunki handlowe.

Poszukiwania nowego prezesa, który zastąpi Davida Wilda, wciąż trwają, a do tego niebawem ma ruszyć rekrutacja na nowego prezesa niewykonawczego.

Sieć pizzerii ma przed sobą wiele wyzwań. W poprzednim kwartale po opublikowaniu fatalnych wyników postanowiła wycofać się z niektórych zagranicznych rynków i znacząco ograniczyć koszty w zagranicznych lokalach. Firma zamierza skupić na działalności na swoich podstawowych rynkach, czyli w Irlandii i Wielkiej Brytanii.