Reklama

Ukraina zepchnęła Rosję z pszenicznego tronu

Ukraina stała się największym dostawcą pszenicy na rynek Unii, detronizując ubiegłorocznego lidera - Rosję.

Aktualizacja: 04.09.2019 09:12 Publikacja: 04.09.2019 09:02

Ukraina zepchnęła Rosję z pszenicznego tronu

Foto: Fotorzepa, Dariusz Majgier

Według stanu na koniec sierpnia Ukraina zwiększyła eksport pszenicy do krajów Unii ponad 6-krotnie w ujęciu rocznym. O ile w 2018 r. Ukraina sprzedała na rynek Unii 29,7 tys. ton, to w tym roku 188,8 tys. ton, poinformował UkrAgroKonsalt.

W tym samym okresie import pszenicy z Rosji do Unii spadł do 42,4 tys. ton, co stanowi niecałe 10 proc. rynku. W minionym roku Rosja dostarczyła najwięcej pszenicy do państw Wspólnoty, co dało jej 32 proc. rynku.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Przemysł spożywczy
USA nałożyły na Brazylię 50-proc. cła. Kawa zamiast do Stanów pojedzie do Chin
Przemysł spożywczy
Niemieckie browary w kryzysie. Niemcy piją coraz mniej piwa
Przemysł spożywczy
TikTok wypromował kolejny produkt spożywczy. Producenci nie nadążają z produkcją
Przemysł spożywczy
Coca-Cola potwierdziła słowa Donalda Trumpa. Szykuje nowe produkty
Przemysł spożywczy
Producenci mięsa w Polsce mają wiele kłopotów. Ale stoi przed nimi ważna szansa
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama