Francja: wcześniej winobranie, większe zbiory

Tropikalne upały we Francji mogą przyspieszyć decyzję o winobraniu, rząd spodziewa się wyjątkowo dużych zbiorów

Publikacja: 09.08.2020 11:26

Francja: wcześniej winobranie, większe zbiory

Foto: AdobeStock

Resort rolnictwa w pierwszej prognozie dotyczącej kampanii 2020 r. przewiduje uzyskanie 44,7- 45,7 mln hektolitrów (hl) wina, o 6-8 proc. więcej niż rok temu i nieco powyżej średniej z ostatnich 5 lat — odnotował Reuter.

Winnice korzystały generalnie z dobrej pogody na wiosnę w czasie kwitnienia, choć plaga mączniaka pojawiła się w południowo-zachodniej części kraju, a gradobicie w regionie Bordeaux spowodowało do 30 proc. zniszczeń w niektórych miejscach. Utrzymująca się od dłuższego czasu susza może jednak wpłynąć na mniejszy spodziewany wzrost produkcji — zastrzegł resort w prognozie.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Przemysł spożywczy
Rośnie apetyt na małą czarną. Ile wart jest rynek kawy w Polsce?
Przemysł spożywczy
Kryzys żywnościowy ogarnia Rosję. Załamanie produkcji, bankructwa przetwórni
Przemysł spożywczy
Młodzi Polacy nie wylewają za kołnierz
Przemysł spożywczy
Unilever daje długie gwarancje zatrudnienia załodze. To ewenement
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Przemysł spożywczy
Starbucks zakazuje pisania imion kandydatów na prezydenta na kubkach. „Zbyt polityczne”