Szef McDonald's: wrócimy na ścieżkę wzrostu

McDonald's Corp. już w drugim półroczu wróci do wzrostu sprzedaży – obiecuje dyrektor generalny spółki Steve Easterbrook, który zapowiada kolejne, głębokie zmiany.

Publikacja: 24.07.2015 18:41

Szef McDonald's: wrócimy na ścieżkę wzrostu

Foto: Bloomberg

Na razie jednak sieć restauracji szybkiej obsługi opublikowała kolejny raport świadczący o tym, że klienci rzadziej odwiedzają lokale pod złotymi łukami.

W minionym kwartale sprzedaż w restauracjach działających dłużej niż rok spadła o 0,7 proc., co było wynikiem gorszym od oczekiwań analityków z Wall Street. Na najważniejszym, amerykańskim rynku obroty spadają już siódmy kwartał z rzędu, tym razem o 2 proc. Konsensus rynku mówił o 1,5 proc. spadku.

Pod kierunkiem Easterbrooka, który przejął stery spółki w marcu, McDonald's rozpoczął proces gruntownej restrukturyzacji. Zreorganizowano strukturę zarządzania spółki i zaczęto ciąć koszty. McDonald's próbuje także stworzyć nowe menu, które mogłoby konkurować z podobnym produktami sieci oferujących zdrowsze – w percepcji przeciętnego konsumenta – potrawy.

Pojawiły się także opcje potraw o lepszej jakości – np. hamburgerów z polędwicy czy kurczaków hodowanych bez antybiotyków. Już jesienią w restauracjach  w USA menu śniadaniowe będzie serwowane przez cały dzień, co także powinno zwiększyć obroty.

- Mimo że nasze wyniki drugiego kwartału mogą być rozczarowujące, widzimy pierwsze oznaki ożywienia – zapewnia Easterbrook w wydanym oświadczeniu.

- Nie ma jednak magicznych rozwiązań. Nikt od razu nie odwróci trendu w biznesie, który kurczy się od prawie trzech lat – mówił szef McDonald's podczas telekonferencji z inwestorami.

Przemysł spożywczy
Węgry zakazały importu polskiej wołowiny i wieprzowiny. To odwet
Przemysł spożywczy
Zmarł jeden z twórców imperium lodziarskiego Koral
Przemysł spożywczy
Polskie Jeżyki i Grześki łączą siły z niemieckimi zającami
Przemysł spożywczy
Słynny producent alkoholi luksusowych zwolni ponad tysiąc pracowników
Przemysł spożywczy
Zakaz reklamy piwa? Ministerstwo nie mówi „nie”
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem