Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 31.01.2017 13:12 Publikacja: 31.01.2017 12:35
Foto: Pixabay
Polska stała się w ostatnich latach potentatem w tzw. reeksporcie, czyli eksporcie importowanych produktów. Wszystko dzięki temu, że jako duży rynek sprowadzamy więcej towarów niż mniejsze kraje i z mniejszym ryzykiem możemy kupować nieco większe ilości niż potrzebujemy. W efekcie tworzą się nadwyżki, które sprzedajemy za granicę po konkurencyjnych cenach – wyjaśnia Andrzej Gantner, Szef Polskiej Federacji Producentów Żywności, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W pierwszym półroczu oficjalna produkcja alkoholu w Rosji zmniejszyła się o ponad 16 proc. a samej wódki o ponad...
Producent Nutelli – koncern Ferrero Group – kupuje amerykańskiego producenta popularnych płatków śniadaniowych W...
Polacy szukają sposobów na ograniczenie wydatków. Już trzech na czterech stara się oszczędzać na żywności, a pon...
W sobotę, 5 lipca, wejdą w życie nowe chińskie cła na brandy importowaną z Unii Europejskiej. W ostatniej chwili...
Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu wielu rodzajów piwa smakowego polskiej firmy Al...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas