Reklama

Unia wpuszcza strusie mięso z RPA

Unia Europejska zniosła obowiązujący od 4 lat zakaz importu świeżego mięsa strusi z RPA wprowadzony po epidemii ptasiej grypy H5N2

Aktualizacja: 08.08.2015 14:57 Publikacja: 08.08.2015 14:12

Unia wpuszcza strusie mięso z RPA

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Choroba bardzo zakaźna wśród ptaków hodowlanych pojawiła się w 2011 r. i mocno zaszkodziła hodowcom, którzy osiągali obroty miliarda randów (80 mln dolarów) z eksportu mięsa, skóry i piór strusi do Unii, głównego rynku. Około 10 tys. ptaków wybito w 2011 r. w regionach Klein Karoo i Cape, gdzie koncentrowała się hodowla. Eksport przetworów mięsnych i samego mięsa po obróbce termicznej zmniejszył nieco straty.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Przemysł spożywczy
Szalony wzrost cen kawy potrwa nawet dwa lata
Przemysł spożywczy
Prezes Nestlé zwolniony przez romans z pracownicą. Koncern pogrąża się w kryzysie
Przemysł spożywczy
Japoński gigant alkoholowy stracił szefa. W tle kłopoty z narkotykami
Przemysł spożywczy
USA nałożyły na Brazylię 50-proc. cła. Kawa zamiast do Stanów pojedzie do Chin
Przemysł spożywczy
Niemieckie browary w kryzysie. Niemcy piją coraz mniej piwa
Reklama
Reklama