Reklama

Padł rekord produkcji legislacyjnej

Znów padł krajowy rekord produkcji legislacyjnej. W mijającym roku opublikowano ponad 2,5 tys. aktów prawnych.

Aktualizacja: 31.12.2018 17:26 Publikacja: 31.12.2018 16:26

Padł rekord produkcji legislacyjnej

Foto: Fotolia.com

Do godziny 16 w Sylwestra w Dzienniku Ustaw ukazało się 2513 pozycji, a Rządowe Centrum Legislacji zapowiadało opublikowanie kolejnych kilkudziesięciu aktów prawnych jeszcze przed północą. To kolejny rekord ilości aktów prawnych, jakie znalazły się w tym oficjalnym publikatorze w ciągu jednego roku. W 2017 roku było ich 2509, a w poprzednich latach – ponad 2300.

Taki wysyp nowego prawa to nie tylko zasługa Sejmu, który uchwalił 273 ustawy, a nawet pod koniec roku zebrał się na dodatkowe posiedzenie. To nie tylko efekt głośnych, wielokrotnych zmian w tych samych ustawach, np. tej o Sądzie Najwyższym. Tę akurat nowelizowano aż siedem razy, ale to tylko mała część tej wielkiej liczby 2,5 tys. nowych ustaw i rozporządzeń.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Matura i egzamin ósmoklasisty
Nadchodzi najpoważniejsza zmiana w polskiej ortografii od kilkudziesięciu lat
Nieruchomości
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok ws. zasiedzenia służebności przesyłu
Dobra osobiste
Dziennikarka TVP ofiarą pomówień wspomaganych przez AI. Jak walczyć z oczernianiem?
Prawo w Polsce
Jest pierwsze weto. Karol Nawrocki mówi o „szantażu wobec społeczeństwa"
Matura i egzamin ósmoklasisty
CKE podała terminy egzaminów w 2026 roku. Zmieni się też harmonogram ferii
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama