ULC: wzmocnienie środków ochrony przed odlotami do USA

Pasażerowie udający się z PLL LOT do USA mogą spodziewać się wzmożonej kontroli bezpieczeństwa, w tym elektroniki - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego. Ma to związek z odstąpieniem przez USA od zakazu przewozu m.in. laptopów w bagażu podręcznym w samolotach z Europy.

Aktualizacja: 01.07.2017 15:35 Publikacja: 01.07.2017 09:03

ULC: wzmocnienie środków ochrony przed odlotami do USA

Foto: 123RF

"Administracja amerykańska w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na lotniskach, podjęła decyzję o wzmocnieniu środków ochrony wszystkich rejsów do Stanów Zjednoczonych, w tym również z Polski. Wdrożenie środków zalecanych przez stronę amerykańską jest warunkiem niewprowadzania zakazu przewozu laptopów i większych urządzeń elektronicznych w bagażu kabinowym. Środki ochrony dotyczyć będą m.in. wzmożenia kontroli bezpieczeństwa pasażerów, zwiększenia częstotliwości kontroli bezpieczeństwa urządzeń elektronicznych" - poinformował w piątek ULC w komunikacie.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Matura i egzamin ósmoklasisty
Egzamin 8-klasisty: język polski. Odpowiedzi eksperta WSiP
Prawo rodzinne
Rozwód tam, gdzie ślub. Szybciej, bliżej domu i niedrogo
Nieruchomości
Czy dziecko może dostać grunt obciążony służebnością? Wyrok SN
Prawo w Polsce
Jak zmienić miejsce głosowania w wyborach prezydenckich 2025?
Prawo drogowe
Ważny wyrok dla kierowców i rowerzystów. Chodzi o pierwszeństwo