Reklama
Rozwiń
Reklama

Premier Morawiecki zdecydował o odchudzeniu rządu

Jak dowiaduje się „Rzeczpospolita” w piątek premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o redukcji liczby wiceministrów w swoim rządzie. Jak wynika z naszych informacji stanowisko stracić ma kilkanaście do 20 procent wiceministrów.

Aktualizacja: 03.03.2018 17:30 Publikacja: 02.03.2018 20:42

Premier Morawiecki zdecydował o odchudzeniu rządu

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

– Szczegóły zostaną podane w przyszłym tygodniu – mówi nasz informator, współpracownik Morawieckiego. – Ale premier jest zdeterminowany by odchudzić liczbę wiceministrów nawet o 20 procent – słyszmy.

Już we środę szef rządu zapowiedział, że przeprowadzi przegląd sekretarzy i podsekretarzy stanu pracujących w administracji rządowej. Podczas wizyty w poznańskich zakładach kolejowych im. Cegielskiego w Poznaniu mówił: - Pokażemy bardziej szczupłą, oszczędną, mniej zbiurokratyzowaną strukturę rządową i w związku z tym również dokonamy pewnych przeglądów nie tylko personalnych, ale również finansowych.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Polityka
Sondaż: Kogo najbardziej obciąża sprawa sprzedaży działki pod CPK?
Polityka
PiS ruszy w Polskę. Czy to wystarczy, by przekonać wyborców?
Polityka
Tusk: Prezydent zablokował promocję oficerów wywiadu. Nawrocki: Premier kłamie
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Polityka
Sejm podjął decyzję ws. zatrzymania i tymczasowego aresztowania Zbigniewa Ziobry
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama