Jak informuje Radio Wrocław, około 50 osób oddało swój głos, choć nazwiska ich kandydatów nie widniały na formularzach.

 

Polacy głosują. Obserwuj relację "Rzeczpospolitej"

PKW w Jeleniej Górze analizuje sytuację.

Na błąd zwrócił uwagę jeden z wyborców, gdy na liście nie znalazł nazwiska kandydata, na którego chciał głosować. Po zgłoszeniu swoich wątpliwości szefowi komisji, okazało się, że od rana wydawane były niewłaściwe karty do głosowania na radnych.

Iwona Pawlus, przewodnicząca Komisji Obwodowej nr 7 w Złotoryi, w której popełniono błąd powiedziała, że nie było to celowe działanie. - Bardzo przykra sytuacja, wkradł się ludzki błąd, nie było to jakieś umyślne działanie - powiedziała. - Zostały pomylone karty do wydania. W naszej obwodowej komisji wyborczej nr 7 są dwa okręgi wyborcze okręg nr 8 i 9 stąd ta pomyłka - dodała.

PKW w Jeleniej Górze poinformowała, że mimo pomyłki wybory zostaną przeprowadzone do końca. Jeśli miejsce będą miały protesty wyborcze ze strony kandydatów, sprawa trafi do sądu i na podstawie wyników sędzia zdecyduje o tym, czy wybory zostaną powtórzone - podaje Radio Wrocław. 

W całej Polsce trwają dziś wybory samorządowe. Wybieramy radnych do rad gmin, miast, powiatów, radnych sejmików wojewódzkich oraz prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Lokale wyborcze będą otwarte do godziny 21.00. 

Do godziny 12.00 frekwencja w wyborach samorządowych wyniosła 15,62 procent.

Autopromocja
PRENUMERATA 2022

Znacznie więcej o biznesie, finansach oraz prawie

Zaprenumeruj