Rafał Bochenek - były prezenter pogody, prawnik z wykształcenia, był w okresie od 8 stycznia 2016 do 18 grudnia 2017 rzecznikiem rządu Beaty Szydło.

Po dymisji jej gabinetu został podsekretarzem stanu w KPRM, w marcu bieżącego roku - pełnomocnikiem ministra środowiska ds. organizacji sesji międzynarodowych negocjacji klimatycznych COP24.

W ostatnich wyborach samorządowych Bochenek uzyskał mandat radnego sejmiku małopolskiego.

Była szefowa Bochenka, Beata Szydło, forsowała jego kandydaturę na stanowisko marszałka województwa małopolskiego. Mimo że sam zainteresowany dementował te informacje, argumentując, że są politycy znacznie bardziej doświadczeni od niego, politycy PiS, cytowani przez Wirtualną Polskę, twierdzili, że byłoby to spełnienie politycznych planów Bochenka na obecnym etapie jego życia. Bochenek ma 32 lata.

Czytaj także: Elita bierze wszystko

Na przeszkodzie marszałkowaniu Bochenka stała jednak pełniona przez niego obecnie funkcja odpowiada za organizację Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu, która odbędzie się w dniach 3-4 grudnia.

Kilka dni temu okazało się, że władze PiS nie rekomendowały Bochenka na stanowisko marszałka województwa, mimo poparcia Beaty Szydło. Która jednak miała wpływ na obsadzenie stanowisk.

Nowym marszałkiem, pisze Wirtualna Polska, został związany z PiS radny sejmiku i sekretarz starostwa nowosądeckiego, a od kilku miesięcy prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Witold Kozłowski.

Rafał Bochenek "na pociechę" dostanie fotel przewodniczącego sejmiku.

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ