Reklama
Rozwiń

Bartosz Arłukowicz: PiS okazał się skuteczniejszy

Przegraliśmy wybory, których nie mieliśmy prawa przegrać. Z przykrością muszę skonkludować, że nie udało nam się przekonać większości Polaków do pójścia na wybory i przede wszystkim oddania na nas głosów - mówi Bartosz Arłukowicz w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Aktualizacja: 07.06.2019 18:05 Publikacja: 07.06.2019 14:01

Bartosz Arłukowicz: PiS okazał się skuteczniejszy

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

Osobisty smak sukcesu wyborczego został panu zepsuty przez porażkę zespołową Koalicji Europejskiej?

Bardzo chciałem, żebyśmy te wybory wygrali. Mam poczucie historycznego momentu w jakim dzisiaj znajduje się Polska. Spoczywa na nas wielka odpowiedzialność za losy kraju oraz za to co działo się w tych wyborach i co wydarzy się w kolejnych. Mój osobisty sukces wyborczy nie zwalnia mnie z dalszej odpowiedzialności za Polskę. Skończyły się wybory europejskie, wynik nie był dla nas korzystny, ale nie zamierzamy się poddawać.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Polityka
Kaczyński chce ustawy zamykającej granice RP dla obywateli niektórych państw
Polityka
Sondaż: Kto z koalicji premierem za Donalda Tuska? Najlepiej Radosław Sikorski
Polityka
Jarosław Kaczyński skomentował rozmowę z Szymonem Hołownią
Polityka
Sondaż SW Research. Potężny spadek Koalicji Obywatelskiej. Czy PiS wróci do władzy po wyborach parlamentarnych?
Polityka
Oddział Instytutu Pileckiego w Nowym Jorku wpadł w pułapkę. Skarbonka bez dna