Torturowano i zabito oficera. Świat potępia Wenezuelę

Stany Zjednoczone i inni przeciwnicy prezydenta Nicolasa Maduro potępiły Wenezuelę za śmierć torturowanego oficera marynarki wojennej. Refael Acosta Arevalo został zatrzymany za rzekomą próbę odsunięcia prezydenta od władzy.

Aktualizacja: 01.07.2019 08:09 Publikacja: 01.07.2019 07:56

Torturowano i zabito oficera. Świat potępia Wenezuelę

Foto: AFP

Waszyngton poinformował, że za śmierć prezydenta odpowiada prezydent Maduro. ""Stany Zjednoczone potępiają zabójstwo i tortury" - przekazał Departament Stanu.

Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Juan Guaido, uznany za tymczasowego prezydenta przez Stany Zjednoczone i około 50 państw, powiedział w sobotę wieczorem, że Acosta zmarł "po tym, jak był torturowany".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Polityka
Putin wzywa Iran do podpisania umowy nuklearnej o „zerowym wzbogacaniu”
Polityka
Niemieckie media o kontrolach na granicy. „Spektakl inscenizowany przez oba kraje”
Polityka
Pete Hegseth na cenzurowanym. Republikanie chcą rewizji procedur obowiązujących w Pentagonie
Polityka
Tajwan: Największe manewry wojskowe przeciw największej armii świata
Polityka
Michał Szczerba: Konie trojańskie Putina chciały obalić Ursulę von der Leyen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama