Reklama

Premier Bawarii następcą Merkel?

Z sondaży wynika, że szef CSU Markus Söder ma największe szanse na objęcie w 2021 r. urzędu kanclerskiego.

Aktualizacja: 14.07.2020 21:53 Publikacja: 14.07.2020 19:14

Premier Bawarii następcą Merkel?

Foto: AFP

Randka bawarsko-pruska nad Chiemsee – tak niemieckie media komentują wtorkowe spotkanie Angeli Merkel z Markusem Söderem, premierem Bawarii i szefem CSU, w sielskim nastoju malowniczego jeziora.

Wprawdzie pani kanclerz nie jest rzadkim gościem w niemieckich landach, ale wizyta w Bawarii zawsze jest wydarzeniem politycznym. To w końcu odmienne Niemcy, którym bliżej – nie tylko geograficznie – do katolickiego południa Europy niż do chłodnych klimatów ewangelickiej pruskiej północy.

RP.PL i The New York Times

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Polityka
Marek Matusiak: Ogromna część Izraelczyków nie uważa, że w Gazie są niewinni ludzie
Polityka
Wiek dopada Donalda Trumpa, czyli skąd ten siniak?
Polityka
Upadek Andrija Jermaka. Kulisy operacji, która wstrząsnęła systemem władzy Ukrainy
Polityka
Relacje Polska-Niemcy: Dlaczego nie dojdzie do przełomu?
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Polityka
„Galeria hańby” na oficjalnej stronie Białego Domu
Materiał Promocyjny
Nowa era budownictwa: roboty w służbie ludzi i środowiska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama