Wobec zatrzymanych osób policja prowadzi czynności związane z uszkodzeniem radiowozu, znieważeniem funkcjonariuszy i agresywnym zachowaniem. Dziś rano zatrzymani maja usłyszeć zarzuty.

Piątkowy protest został zorganizowany w związku z decyzją sądu o dwumiesięcznym areszcie dla "Margot". Uczestnicy demonstracji starli się z policją na Krakowskim Przedmieściu.

W sprawie zatrzymanych na komisariatach interweniowali politycy KO - Lewicy: Klaudia Jachira, Michał Szczerba, Katarzyna Piekarska, Urszula Zielińska i Magdalena Filiks, a także posłowie Lewicy Anna Maria Żukowska, Krzysztof Śmiszek, Lewicy Magdalena Biejat i Beata Maciejewska.

Biejat poinformowała, że do osadzonych na  komisariacie przy ul. Zakroczymskiej dopuszczono adwokata po ponad 3 godzinach oczekiwania.

"Nieproporcjonalność i brutalność policji potwierdza,że ma polityczne przyzwolenie. Szkoda tylko, że wobec faszystów okazuje się przestraszona i usłużna. PAD z TVPiS szczuł na osoby nieheteronormatywne. Teraz są wyłapywane i zwożone na komisariaty. Kingo Dudo, zapraszam na Wilczą!" - pisał Michał Szczerba.