- Dzisiaj ustalimy datę wyborów szefa klubu i na pewno ta funkcja będzie rozdzielona (z funkcją przewodniczącego PO - red.) - zapowiedział Budka.

Przewodniczący PO dodał, że rezygnując z funkcji szefa klubu będzie mógł "skupić się na pracy w terenie, odbudowie struktur". - Bo zaniedbania na tym polu są kilkuletnie w wielu miejscach lub kilkunastoletnie - ocenił. 

O kierowaniu Platformą Budka powiedział, że "to zawsze jest trudne być liderem". - Rzeczywistość nie jest łatwa, ale po tym poznaje się liderów jak z problemów wychodzą - dodał.

Przewodniczący PO podkreślił, że jego partia "zrobiła bardzo dobrą kampanię wyborczą". - Nie wygraliśmy, ale w czasie kampanii odzyskaliśmy energię tych, którzy o PO zapomnieli - zaznaczył.

- Potem przyszedł bardzo duży błąd, za który przyjdzie nam jeszcze przez pewien czas płacić - dodał nawiązując do poparcia przez większość posłów PO ustawy ws. podwyżek dla polityków. Platforma - po krytyce jaka na nią spadła - wycofała się z poparcia tej ustawy w Senacie. 

- Naprawiliśmy błąd, ustawa nie weszła w życie - zaznaczył Budka. - Wnioski są wyciągane - dodał.

O swoich krytykach z klubu KO (w tym kontekście padły nazwiska Tomasza Zimocha i Klaudii Jachiry) Budka powiedział, że "albo chce się być poważnym politykiem, albo chce się tylko funkcjonować w sferze medialnej".

- Ja staram się wszystkie te emocje kierować do wewnątrz i rozmawiać, a nie tylko działać za pośrednictwem mediów - podsumował.Autopromocja
PRENUMERATA 2022

Znacznie więcej o biznesie, finansach oraz prawie

Zaprenumeruj