- Powinien rozpocząć od konkretnych projektów, działań punktowych - mówi o tworzącym ruch społeczny prezydencie Warszawy i wiceprzewodniczącym PO, Rafale Trzaskowskim, Siemoniak.

- Najważniejszym polem jest dziś dla niego prezydentura Warszawy – dodał Siemoniak. - Jeśli będzie miał tu kłopoty, to choćby 2 ruchy założył i ileś rzeczy zrobił, to wtedy nie wygra. Myślę, że doskonale to rozumie i dlatego skupił się na Warszawie - zaznaczył.

Stworzenie ruchu społecznego Trzaskowski zapowiedział w lipcu, po II turze wyborów prezydenckich, w których zdobył 48,91 proc. głosów (w liczbach bezwzględnych - ponad 10 mln). 

Do inauguracji ruchu miało dojść na początku września, ale data startu ruchu została przełożona w związku z awarią w przepompowni ścieków Czajka.

Siemoniak był też pytany o powoływaną przez Szymona Hołownię partię polityczną, na czele której ma stanąć Michał Kobosko.

- Jeśli lokuje się po stronie przeciwników obecnego obozu rządzącego to wzmacnia opozycję – stwierdził Siemoniak. Dodał, że nie postrzega partii Hołowni jako zagrożenia dla PO. 

- Szanujmy każdego, kto próbuje coś robić. Po co się kłócić jak można konkurować na programy, pomysły? – podkreślił wiceszef PO.