Reklama

Sasin: Rząd Morawieckiego z Kaczyńskim jako wicepremierem na czele

Opozycja nie byłaby sobą, gdyby nie krytykowała wszystkiego, co robi rząd i wszystkich decyzji, które są podejmowane - stwierdził wczoraj wieczorem w "Gościu Wiadomości" TVP Info wicepremier i minister aktywów Jacek Sasin.

Aktualizacja: 02.10.2020 07:43 Publikacja: 02.10.2020 07:14

Sasin: Rząd Morawieckiego z Kaczyńskim jako wicepremierem na czele

Foto: Fot. Jakub Czermiński / Fotorzepa

amk

Sasin stwierdził, że do krytyki "totalnej opozycji" Zjednoczona Prawica przywykła przez ostatnich 5 lat, ale "zbytnio się tym nie przejmuje".

Ocenił też, że gabinet Morawieckiego po rekonstrukcji, "z Kaczyńskim jako wicepremierem na czele", ma szanse przez najbliższe 3 lata "wiele w Polsce dokonać".

Opozycja jednak krytykuje wszystkie działania rządu, nawet nie dając nowym ministrom szansy na wykazanie się.

- Tę opozycję łączy tylko jedno: nienawiść do PiS i do tych, którzy głosują na PiS. To rzeczywiście to, co ich spaja, natomiast we wszystkich innych sprawach oni mają różne poglądy - uważa Sasin.

Ocenił też, że partie opozycyjne, od "skrajnej lewicy po Konfederację poprzez PSL, Platformę", nie są w stanie powołać jednolitego bloku o wspólnych programach podstawowych, bo cementuje je wyłącznie negacja.

Reklama
Reklama

- Łączy je tylko odmawianie Polakom prawa do tego, by byli rządzeni przez tych, którzy wygrywają demokratyczne wybory - powiedział wicepremier.

Skomentował także zastrzeżenia do najbardziej kontrowersyjnego ministra w nowym gabinecie Morawieckiego - Przemysława Czarnka, szefa resortu edukacji. Jego zdaniem Czarnek nie podoba się "liberalnym mediom", bo jest osobą o zdecydowanych poglądach i "jest gwarantem tego, że ideologie, które próbuje narzucać Polakom lewica czy środowiska lewackie, nie zagoszczą w polskich szkołach".

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Okrągły Stół znika z Pałacu Prezydenckiego. Nawrocki: Dziś skończył się w Polsce postkomunizm
Polityka
Prof. Andrzej Nowak: Jeśli PiS wygra w 2027 roku, to będzie moment na zmianę pokoleniową
Polityka
O co i z kim walczy Adam Glapiński? Znamy kulisy konfliktu w NBP
Polityka
Nowy ranking zaufania: Karol Nawrocki na czele, Jarosław Kaczyński jak Grzegorz Braun
Materiał Promocyjny
Działamy zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama