Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 09.11.2015 15:42 Publikacja: 09.11.2015 15:26
Mariusz Kamiński
Foto: Fotorzepa/Magda Starowieyska
Mariusz Kamiński to były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcję tę pełnił od początku istnienia służby w 2006 r. do października 2009 r. kiedy to został odwołany przez Donalda Tuska.
Aktywnie działał w opozycji demokratycznej w PRL, za co m.in. został skazany w 1981 r. na rok pobytu w zakładzie poprawczym. Powodem wyroku było zbezczeszczenie Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej. Za swoją działalność był też usuwany ze szkoły. Po transformacji ustrojowej pracował w Departamencie Zagrożeń Wewnętrznych Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w administracji zarządu Regionu Mazowsze "Solidarności", w Głównym Urzędzie Ceł i w TVP. Kamiński współtworzył także Fundację "Pamiętamy" działającą na rzecz upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
Polskie wojsko to wojsko obdarzone niebywałym zaufaniem. (...) opublikowano dane, które wszystko mówią - wojsko...
- Bronię całej sytuacji, bronię polskiej armii, bronię decyzji, podejmowanych przez pilotów polskich czy holende...
Prezydent Karol Nawrocki po rozmowach z prezydentami Niemiec i Francji spotkał się z dziennikarzami w ambasadzie...
Bogusław Chrabota rozmawia z Januszem Reiterem – dyplomatą, byłym ambasadorem RP w Niemczech i USA, publicystą „...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas