Posłanka Katarzyna Lubnauer mówiła w Programie 1 Polskiego Radia o tym, jakie opozycja ma pomysły na walkę z inflacją. - Pierwsza zasadnicza decyzja to jest KPO - powiedziała. - To jest z jednej strony wzmocnienie złotówki – to są pieniądze w euro więc przewalutowanie ich na rynku natychmiast wzmacnia złotówkę – wzmocniona złotówka to niższy koszt rzeczy z importu, z związku z tym działa przeciwinflacyjnie - dodała. - Idą też pieniądze wtedy na inwestycje, co jest bardzo ważne - zaznaczyła.

Lubnauer mówiła również o możliwości emisji przez NBP obligacji antydrożyźnianych. Przypomniała, że proponował to m.in. Bogusław Grabowski, dawny członek RPP.  - Mamy możliwość realnie zabezpieczyć oszczędności Polaków, z drugiej strony te pieniądze są ściągane z rynku - stwierdziła.

Czytaj więcej

Lubnauer: PiS sypie się w całym kraju

Zdaniem posłanki, obligacje kierowane do polskich obywateli są lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem niż wypuszczenie obligacji w dolarach. Lubnauer zwróciła także uwagę na potrzebne oszczędności wewnątrz rządu. 

Jak przypomniała posłanka, Mateusz Morawiecki podpisał kamienie milowe, więc teraz powinien je wypełnić. Zaznaczyła, że Tusk nie załatwi KPO w Komisji Europejskiej. - To nie jest tak, że tam się załatwia coś po znajomości - dodała.