W nowotworzonym gabinecie prezydenta Luli resortem kultury będzie kierowała wraz z z dwoma politykami Partii Pracujących, Marcio Tavaresem i Jucą Ferreirą.

65-letnia Lucelia Santos bez powodzenia ubiegała się w tegorocznych wyborach parlamentarnych  o mandat w Izbie Deputowanych z listy centrolewicowej Brazylijskiej Partii Socjalistycznej (PSB).

Lucelia Santos, która jest też reżyserką i producentką filmową. Polakom dała się poznać z głównej roli w serialu "Niewolnica Isaura", nakręconym w 1977 r. na podstawie powieści autorstwa Bernardo Guimaraesa. Utwór opowiada miłosną historię z czasów niewolnictwa w Brazylii.

Serial uchodzi za telenowelę z największą oglądalnością na świecie w historii telewizji, było pokazywany w 130 krajach. W Polsce widzowie mogli go zobaczyć w 1985 r. Bił rekordy oglądalności.

Z ekipą telenoweli Lucelia Santos odbyła podróże do kilku krajów, w tym do Rosji, Polski i Chin. Trafiła na okładki magazynów takich jak „Ekran”, „Manchete”, „Film” i „Caras”. W 1985 zdobyła nagrodę „Złotego Orła”, przyznaną po raz pierwszy zagranicznemu artyście przez mieszkańców Chin w bezpośrednim głosowaniu.