Campus zainaugurowała debata z udziałem Trzaskowskiego oraz ambasadora USA w Polsce Marka Brzezińskiego. Brzeziński podkreślał znaczenie gigantycznego zaangażowania Polaków, w tym młodych ludzi we wsparcie uchodźców z Ukrainy w Polsce i zapewniał, że niezależnie od napięć na Pacyfiku USA nigdy nie wycofają się ze swojego zaangażowania w Europie. Brzeziński mówił też, ze USA będą wspierać rząd ukraiński aż do pełnego ukraińskiego zwycięstwa w wojnie z Rosją. Młodzi ludzie pytali ambasadora USA nie tylko o kwestie bezpieczeństwa, ale też np. sytuację kobiet w USA po obaleniu orzeczenia Roe vs Wade przez tamtejszy Sąd Najwyższy.

Czytaj więcej

Rafał Trzaskowski: Campus zbliża opozycję do siebie

Campus to ścieżki tematyczne dotyczące bezpieczeństwa, klimatu, kwestii cyfrowych i różnorodności. W sobotę debatę inauguracyjną z udziałem filozofa Ivana Krastewa poprowadził Sławomir Sierakowski. Debata dotyczyła wojny na Ukrainie i jej konsekwencji. 

W sobotę po południu w trakcie Campusu wystąpi lider Polski 2050, Szymon Hołownia, który w podobnym formacie - debaty z udziałem prezydenta Trzaskowskiego i młodych ludzi. W kolejnych dniach z uczestnikami Campusu spotkają się też Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Donald Tusk. Campus potrwa do czwartku. W kuluarach Campusu są liczni parlamentarzyści KO i nie tyko. W piątek pojawił się np. byly szef PO Grzegorz Schetyna.