Pieskow: Kijów sam by nie wymyślił Buczy. Za krwawą inscenizacją stoi armia firm PR

- Czasami można odnieść wrażenie, że samo istnienie Rosji stanowi poważną przeszkodę dla Zachodu, który jest gotów zrobić wszystko, aby uniemożliwić nam rozwój i życie w taki sposób, w jaki chcemy - uważa rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Publikacja: 17.05.2022 10:06

Dmitrij Pieskow

Dmitrij Pieskow

Foto: AFP

- Wszystko pójdzie dobrze. Rosja zwycięży i osiągnie swoje cele - ocenił rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow komentując przebieg inwazji na Ukrainę.

Powiedział, że państwo traci swoją suwerenność, jeśli nie jest wierne obronie swoich interesów. Jego zdaniem, "Zachód jest gotów zrobić wszystko, aby uniemożliwić Rosji życie po swojemu".

Tłumaczył, że od co najmniej kilkudziesięciu lat Rosja "rozwija się, nabiera rozpędu, stara się przetrwać kryzysy, wykorzystuje kryzysy do odnowy, do doskonalenia się, do rozwoju i stawania się lepszym, tak aby przed kolejnymi pokoleniami otwierały się nowe horyzonty i możliwości".

Czytaj więcej

Zacharowa: Odrzucenie neutralności przez Finlandię i Szwecję uwalnia ręce Rosji

- Rosja znajduje się w samym centrum burzy i chwili prawdy. Nie możemy być izolowani politycznie, gospodarczo czy informacyjnie - mówił.

- Każda wojna kończy się pokojem, a ten pokój będzie wtedy, gdy głos Rosji będzie słyszalny - dodał.

Rzecznik Kremla przekonuje, że "Ukraińcy to pokojowo nastawieni ludzie, bliscy Rosji, ale od dawna są oszukiwani". Mówił również, że obywatelom Ukrainy "wyprano mózgi".

Pieskow zabrał również głos w sprawie mordowania ludności cywilnej w Buczy. Przekonywał, że władze w Kijowie nie byłyby w stanie dokonać "tak mistrzowskiej inscenizacji".

- Jest mało prawdopodobne, by Kijów był pomysłodawcą tak krwawej inscenizacji w Buczy, pracuje dla nich armia firm PR - skomentował.

Polityka
Nieoficjalnie: Łukaszenko w trybie pilnym trafił do szpitala w Moskwie
Polityka
Departament Skarbu: USA będą niewypłacalne 5 czerwca. Biden zachowuje optymizm
Polityka
Wojsko Serbii postawione w stan gotowości, ma zbliżyć się do granicy z Kosowem
Polityka
USA: 18 lat więzienia za atak na Kapitol dla twórcy skrajnie prawicowej milicji
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Polityka
Biden i McCarthy blisko porozumienia ws. limitu długu. Wydatki na armię wzrosną
Polityka
Erdogan pewien zwycięstwa