Reklama

Nie ma zgody na sztandary dla WOT. Duda nie podpisał wniosków

Prezydent Andrzej Duda nie podpisał wniosków szefa MON o nadanie sztandarów wojskowych trzem pierwszym brygadom Obrony Terytorialnej - pisze Onet.pl. Dlatego brygady WOT przysięgały na sztandary historyczne, które nadał im szef MON.

Aktualizacja: 28.07.2017 21:37 Publikacja: 28.07.2017 21:06

Nie ma zgody na sztandary dla WOT. Duda nie podpisał wniosków

Foto: Fotorzepa/Marian Zubrzycki

Wnioski o nadanie sztandarów brygadom OT w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie wpłynęły do kancelarii Prezydenta wiosną tego roku. Szefowi MON zależało, aby przysięga, która miała się odbyć w maju, odbyła się już na ostateczne sztandary. Jak pisze Onet.pl, ośrodek prezydencki uznał wówczas, że brygady nie uzyskały zdolności bojowej.

Z powodu niewydania zgody na nadanie sztandarów, minister Antoni Macierewicz podpisał decyzję zmieniającą ceremoniał wojskowy. Dzięki temu brygady WOT przysięgały na sztandary Armii Krajowej.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Marcin Przydacz: Tylko Donald Trump może doprowadzić do zakończenia agresji Rosji na Ukrainę
Polityka
Tysiące cudzoziemców do wydalenia
Polityka
Czarne chmury nad łódzką uczelnią
Polityka
Sondaż: Polacy wolą, by z Donaldem Trumpem rozmawiał Karol Nawrocki czy Donald Tusk?
Reklama
Reklama